KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103090
nr 1510 3090
Catherine Trägårdh
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, "Spegelbild". Signerad, daterad 76. Olja på duk, 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 65x55 cm
Catherine Trägårdh, svensk bildkonstnär född 1941 i Paris, bosatt i Stockholm sedan 1960.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:20:01
500 kr
600 kr
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Catherine Trägårdh
Läs mer om Catherine TrägÃ¥rdh